| Jdjsnshxjxjshdhx a întrebat:

Fetelor, ați luat vreodata pastile pentru slăbit? Stie cineva daca chocolate slim sau revolyn ultra sunt bune? Astept păreri DOAR de la persoane care au încercat. Mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kevinn2000 a răspuns:

E interesant cum ti-ai schimbat parerea dintr-o data laughing
Ok, deci, trebuie sa intri in deficit caloric. Pentru asta ai nevoie de 2 cantare, unul pentru tine, iar celalalt pentru alimente.
Iti alegi un numar de calorii pe care trebuie sa il respecti in fiecare zi timp de o saptamana. Sa zicem 1.500 calorii. Va trebui sa te cantaresti in fiecare dimineata si sa ti cont cat slabesti dupa 7 zile.
Normal ar trebui cam 1kg pe saptamana.
Ca sa calculezi caloriile, trebuie sa cauti pe google " cate calorii contin 300 grame de orez sau orice mananci tu ".
Produsele cu ambalaj au caloriile deja scrise pe ele.
Daca dupa o saptamana nu slabesti cel putin 500 grame, va trebui sa mai scazi din numarul de calorii propuse.
Cand esti multumita, trebuie sa continui cu acel numar de calorii.
Sucees.
Apropo, ai putea sa faci si sala sau un alt sport.

11 răspunsuri:
| croissant a răspuns:

Am comandat pot spune ca am fost multumita. Am tinut si un regim insa de indata ce m-am lasat de regim am pus pe mine.

| Goete a răspuns:

E Marketing, ei vreau sa vanda.
Daca ar exista cu adevarat pastile pentru slabit, nu ar mai fi oameni grasi

| Kevinn2000 a răspuns:

Nu sunt fata, nu am incercat pastile de slabit ( nici nu am nevoie ), dar totusi as putea sa-ti spun pas cu pas cum sa slabesti, dar iti respect decizia. Totusi, daca te razgandesti si vrei pareri si de la persoane care nu au incercat, poti sa-mi spui si voi reveni cu un raspuns detaliat.

| Jdjsnshxjxjshdhx explică (pentru Kevinn2000):

Sigur. Imi poți scriehappy

| Jdjsnshxjxjshdhx explică (pentru Kevinn2000):

Sunt leneșă si nu mi găsesc motivația

| Kevinn2000 a răspuns (pentru Jdjsnshxjxjshdhx):

Te pot ajuta sa scapi de lene. happy

| Kevinn2000 a răspuns (pentru Jdjsnshxjxjshdhx):

Lenea o poti " invinge " usor cu ajutorul gandurilor.
De ce sa nu faci ceva cand poti face? Cunosc un om care n-are picioare si tot face ceva, chiar si sport.
Poate iti e teama ca daca mergi la sala o sa se uite lumea ciudat la tine ( asta e in mintea ta ) pentru ca ai cateva kg in plus si nu esti in cea mai buna forma. happy
Asa credeam si eu la inceput, dar nu-i asa, cand am fost prima oara la sala, imi era un pic teama ca se va uita ciudat la mine cei de acolo pentru ca era foarte slab. Adica si acum sunt destul de slab, dar pana in vara imi propun sa ma pun pe ingrasat, dar nu sa fac burta, ci masa musculara laughing
Am 55 kg la 20 de ani... Sunt genul de om care trebuie sa manance foarte mult ca sa se ingrase 1 kg.
Deci daca ai aceasta teama, sa stii ca nu ar trebui sa te intereseze in primul rand ce cred altii despre tine. Este extrem de important sa faci sala si ca fata si ca baiat. Pe langa ca iti poti face corpul cum il doresti, mai exista un +, vei fii un pic mai fericit/a, nu stiu cum exact, dar este dovedit stiintific.
Daca mai ai nevoie de vreun sfat, da-mi mesaj happy

| Jdjsnshxjxjshdhx explică (pentru Kevinn2000):

Nu e asta. Nu mi e rusine. Am 19 ani, 1.65 si 65 de kg. Nu pot spune ca sunt ultima Grăsana. Doar ca m-am îngrășat f repede intr-un timp scurt si eram Învățată sa fiu mai slăbuță. Pur si simplu mi e lene. Daca imi fac abonament la sala, nu ma duc ca sunt puturoasa si prefer sa ajung de la facultate sa dorm

| Kevinn2000 a răspuns (pentru Jdjsnshxjxjshdhx):

Hm, pai sa stii ca daca dormi mai mult de 8 ore pe zi e cam rau.
Daca faci sala ai mult mai multe plusuri si te vei obisnui destul de repede, nu o sa-ti mai fie lene. Nu stiu daca se intampla asta la orice persoana, dar si mie imi era un pic lene la inceput... Uneori nu ma duceam la sala.

| Kevinn2000 a răspuns (pentru Jdjsnshxjxjshdhx):

E interesant cum ti-ai schimbat parerea dintr-o data laughing
Ok, deci, trebuie sa intri in deficit caloric. Pentru asta ai nevoie de 2 cantare, unul pentru tine, iar celalalt pentru alimente.
Iti alegi un numar de calorii pe care trebuie sa il respecti in fiecare zi timp de o saptamana. Sa zicem 1.500 calorii. Va trebui sa te cantaresti in fiecare dimineata si sa ti cont cat slabesti dupa 7 zile.
Normal ar trebui cam 1kg pe saptamana.
Ca sa calculezi caloriile, trebuie sa cauti pe google " cate calorii contin 300 grame de orez sau orice mananci tu ".
Produsele cu ambalaj au caloriile deja scrise pe ele.
Daca dupa o saptamana nu slabesti cel putin 500 grame, va trebui sa mai scazi din numarul de calorii propuse.
Cand esti multumita, trebuie sa continui cu acel numar de calorii.
Sucees.
Apropo, ai putea sa faci si sala sau un alt sport.

| bebe1000 a răspuns:

Buna In primul rand nu exista pastile de slabit... acele pastile au in principiu inhibarea starii de foame nu slabesti asa corect parerea mea echilibreaza-ti alimentatia renunta in prima faza la paine si dulciuri... ca exercitiu fizic ti-as recomanda mersul asa in ritmul tau. NU EXISTA O PASTILA MINUNE DE SLABIT. Poti sa te uiti la niste video-uri pe Youtube AngelFitnesss explica foarte bine, la fel si AlexuFitness. O slabire corecta este intre 0, 5 si 1kg pe sapt

| Thoth a răspuns:

Eu personal am vazut ca sunt pareri pozitive despre Revolyn Ultra si pe siteuri romanesti (gen https://www.produse-excelente.com/revolyn-ultra/ ) dar si pe siteuri straine (gen http://www.meilleursavis.fr/revolyn-ultra/ sau https://www.amazon.es/Revolyn-Ultra/dp/B01C7L5AQS/ ). Insa nu ai de unde sa stii daca sunt adevarate.

Personal eu nu am mare incredere in produsele vandute exclusiv online. Eu le-as urmari pe cele care se gasesc in farmacii si as cere parerea unui doctor.