| SlowLikeSnow a întrebat:

Fetelor voi aveti vergeturi? sunteti mai slabe sau mai rotunjoare sau grase?big grin ati gasit vreun remediu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Marea majoritate a femeilor au vergeturi, creme minune nu sunt doar laser terapie!
Pa, pa.

| doctoressa a răspuns:

Buna! In primul rand trebuie sa ai o dieta sanatoasa, sa te hidratezi bine si sa faci miscare. Sunt utile si creme/lotiune anti-vergeturi pentru masaj. Uite cateva remedii naturiste aici: http://www.i-medic.ro/remedii/remedii-naturiste-pentru-vergeturi

| Maariiaa a răspuns:

Nu cred că trebuie să răspund dacă eu personal am vergeturi sau ce fel de greutate am.Consider că,dacă îți spun un remediu sau îți dau un sfat este de ajuns.
Nu știu un remediu bun, depinde de fiecare organism. Mai bine întreabă la farmacie, în funcție și de greutatea ta pentru că farmacista/farmacistul te va îndruma mult mai bine.

Baftă.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Din fericire, nu am vergeturi.
Am 55 kg, la 1.75 cm și sunt mulțumită de aspectul meu fizic.
Pentru cele care au vergeturi, recomand o cremă făcută acasă din: 4 capsule vitamina E și 2 capsule vitamina A (praful din interiorul acestora), un pahar de ulei de măsline, și 1 pahar și jumătate de gel cu aloe vera.
Se amestecă bine, și se aplică de fiecare dată după ce faci baie, pe zonele afectate de vergeturi, dar și pentru prevenirea acestora.
Sănătate!