| Pufuletica98 a întrebat:

Pentru fete:vi s-a intamplat vreo data sa va lase un baiat pentru ca sunteti prea grase/prea slabe? Funda raspunsului cu cele mai multe detaliiwinking!

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poftim?
Oare el este perfecțiunea întruchipată?
Este un misogin cel care face acest lucru!
Când te place un om te place așa cum ești!
Pa, pa.

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Corect happy Te place cum esti, nu cum devi.

| mona a răspuns:

Nu mi s a intamplat niciodata sa fiu parasita din cauza fizicului

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Niciodata n-am cautat fotomodele (pentru ca in general is piele si os) dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa aiba grija de fizicu ei. Oricine orice ar zice, fizicul e foarte important.In primul rand e cel care te atrage prima data, si in al doilea rand ca, conteaza si dupa.Sincer poate sa fie Eistein Varianta Feminina,prea slaba,prea grasa sau care nu e draguta (evident, pentru mine) nu ma intereseaza.

Intotdeauna am considerat ca fetele care se iau dupa "modelul" de fotomodel is, sa zice, prostute, la fel ca cele care se iau dupa mitul urban cum ca trebuie sa ai cu 10 kg mai putin decat nr de cm de peste 1 m.E o aberatie la 1.92 ai mei sa am 82 kg ar fi penibil, as fi subnutrit.Am avut colegi care la 1.70-75 aveau atat iar o colega de 1.50 avea 50 kg si fara urma de burta.

Nu am zis niciodata ca m-ar deranja 5-8-10 kg in plus, mai ales la cele inalte si/sau cu bazin lat la care nu se prea vad kg respective, si la care din contra, se depune ori doar pe mijlocul abdomenului si se bombeaza ft usor abdomenul (arata SPLENDID IN ROCHII MULATE) fie se depune un pic si pe bazin, care arata chiar mai bine mai ales daca e lata in bazin(si care sunt in general sunt la fel de late si intre umeri).

La fel ca majoritatea baietilor Niciodata nu am zis ca m-ar deranja sa puna intre 5-10 kg sau sa coboare pana la o greutate normala (desi in conditii optime, arata mai bine cu 5-10 kg in plus) dar asta nu inseamna ca acum poate sa continue sa se ingrase. Dupa cum zicea cineva mai sus, fetele trebuie sa aiba grija de ele iar cele care se ingrasa peste 10 kg se amagesc cand se asteapta sa "muste" vreun baiat care arata cat de cat spre Fat frumos.(Nu is misogin, dar asta e adevarul)

Pentru fiecare conteaza aspectul, si cine nu recunoaste, se minte pe el insusi si restul.

| Felys a răspuns:

Raspunsul userului MadScientist poate castiga detasat pentru cel mai misogin barbat, nu pot sa cred ca el nu vede femeia utila deloc, in cazul asta de ce nu se face gay, stie o treaba macar

| Keith a răspuns:

Nu,nu mi s-a intamplat niciodata,dar chestia asta nu e adevarata,adica hai sa fim seriosi de ce sa stea cu tine stiind ca esti slaba/grasa, si dup-aia sa te lase balta, daca nu ii placea de tine nu mai statea cu tine, asta daca nu cumva ai slabit sau te-ai ingrasat in timp.P.S. Atata timp cat s-a bagat intr-o relatie cu tine astea nu sunt scuze ca sa se desparta de tine, cine te iubeste te accepta asa cum esti.Bafta!

| AleXisAleXis a răspuns:

Cine te place, cu adevarat, te place asa cum esti tu : grasa sau slaba, cuminte sau rea, blonda sau bruneta. Sa nu incerci sa te schimbi niciodata pentru cineva, daca iti cere asta inseamna ca nu te iubeste si o cauta pe Miss Perfectiune. Sa mearga mai departe in cautare! Nu e sfarsitu lumii ca cineva te paraseste! tongue

Răspuns utilizator avertizat
| danden a răspuns:

Barbatii spun de noi femeile ca sunt complicate, ei bine,,, si ei sunt. Chestia asta e destul de complexa, eu zic doua cazuri care le stiu sigur din gura unui baiat:
1. S-a impritenit cu o tipa plinuta si i-a placut mult personalitatea si caracterul ei, acum sunt iubiti si o iubeste, dar,,, el are o problema cu greutatea ei si mi-a zis ca daca nu v-a slabi se va desparti de ea chiar daca i iubeste. Cand l-am intrebat cum se poate una ca asta mi-a zis simplu: "Eu vreau sa fiu mandru de iubita mea, vreau sa vad cum se uita alti barbati la ea si ar dori-o, dar ea e cu mine. Asa plinuta cum e, nu prea am parte de asa ceva si cateodata. Cand intru intr-o incapere sau un club vreau sa zica prietenii mei si nu numai-wow ce iubita draguta are." El e constient ca nimeni nu e perfect si nu ravneste la fotomodele.
2. Cum a mai raspuns cineva pe aici poate sa fie ceva ticalos de acesta care cine stie, a pus un pariu, are el o fantezie sa fie cu una mai plinuta, oricum un scop josnic.
Ideea e ca se poate ca un baiat sa fie cu o tipa mai plinuta si dupa un timp sa o lase pe acest motiv desi a vazut-o de la inceput cum e,,, poate credea ca va reusi sa treaca peste greutatea ei sau ca in cazul prietenul meu- ii place caracterul si personalitatea ei

| Mufilici a răspuns:

Nu, nu mi s-a intamplat, totusi baiatul care lasa o fata pentru ca este prea grasuta sau prea slaba cu siguranta nu a stat cu ea, in cazul in care a stat pentru faptul ca o iubea, posibil a stat cu respectiva pentru cine stie ce scopuri. Tipul este un ticalos, cu siguranta el nu este atat de frumos inca sa ii critice pe ceilalti. Cat despre fata, nu trebuie sa isi faca griji, sunt alti baieti care sa o accepte asa cum este ea. >:d

| Edward178 a răspuns:

Daca voi (fetele) v-ati alege baieti cumsecade, inteligenti, respectosi ci nu oti salaii, nu ati fi prea grase/slabe pentru el...