| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor, voua va trec durerile menstruale cand va puneti o sticla cu apa calda pe abdomen? Sau cand faceti exercitii fizice usoare? La mine nu au niciun efect si nici vreun alt remediu naturist la fel.
Uneori durerea imi trece greu si cu pastile(nurofen). Dureaza uneori mai mult de o ora sa nu mai simt nimic.
Iar uneori am nevoie de 3 pastile pe zi sad
Nu am ce face in privinta asta, asa imi e organismul, iar pastile mai puternice nu iau ca nu am voie.

Ce alte metode mai aplicati voi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De trecut, imi trec doar cu pastile. Sticla aia de apa e de forma si cumva amorteste putin zona respectiva si eventual ma ajuta sa adorm/

| GoldenZenith a răspuns:

Ai incercat Aulin praf? Și eu am dureri groaznice. asta e singurul remediu care într-adevăr mă ajută rapid.
Sticla cu apa calda nu mai are niciun efect.

| Adry05 a răspuns (pentru GoldenZenith):

Sustin, si eu tot cu Aulin scap. Sau Doreta dar cred ca nu poate fi achizionat decat pe baza de reteta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Suport na stiu ca doare uneori ft tare, dar asta e. Uneori mai iau Scobutil sau Nospa, sa stii ca functioneaza.Dar na nu e chiar o durere insuportabila, e puternica dar poti sa-i rezisti

| LadyDee89 a răspuns:

Am citit pe internet si probat si are efect, la mine cel putin! Un pic de vata inmuiata in putin spirt si stoarsa ff bine si o lasi peste noapte in buric! La mine are efect

| anonim123453313 a răspuns:

Buna! uite cum fac eu: cand incep durerile ma bag in cada si fac baie cu apa fierbinte, tin dusul pe burta pana te calmezi, imediat cum ies din dus imi pun braul pe burta si iau o pastila de dureri, no-spa, aulin, nurofen. Eventual daca ai timp, dormi o ora si inveleste-te cu inca ceva pe burta ( eventual iti faci cu patura un fel de scutec) si crede-ma nu te mai doare nimic dupa. Eventual tine braul primele 2 zile.

| Mădălinamadaa a răspuns:

Bună! Încearcă Nospa, am auzit că e foarte bun, și eu l-am încercat odată și mi-a trecut.