| Ros3Blu3 a întrebat:

La durerile menstruale are ceva daca iau 2 pastile de nurofen pe zi, e prea mult?happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu este prea mult. Dar sa fie cel putin 8 ore intre ele!

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Si da si nu, nu pentru ca organismul tau devine rezistent la calmante, in timp, si atunci nu vor mai avea efectul scontat.
Cel mai bine ar fi sa ai grija mai mult de sanatate, alimentatia, activitatea fizica si somnul sunt importante, in plus fata de asta fa cate un tratament cu ceai de coada soricelului, bea ceai dimineata inainte de masa timp de o luna si mai repeti tratamentul asta la 3-4 luni.
Domnul fie cu tine.

| camelya_1945 a răspuns:

Citeste prospectul, acolo scrie ca poti lua maxim 6 in 24 de ore. Oricum iti recomand avilul pentru durerile menstruale are aceeasi substanta activa, ibuprofenul dar este mai bun ca nurofenul care te ameteste si iti da o stare foarte naspa.

| Deea a răspuns:

Nu e prea mult.nurofenul te scapa cel mai repede d dureri happy eu cred ca e in regula 2 p zi darnu mai multe

| Andra_6228 a răspuns:

E ok.

| Mady_1319 a răspuns:

E prea mult 2 pastile de nurofen, cel mai bine ia un advil ultra se gaseste mai greu dar e foarte bun, eu i-au si nu am probleme. pahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ok, dar eu iti recomand ca dupa ce iei pastiluta sa pui si o sticla de apa calda pe burta si sa stai in pat, eventual daca poti sa te si culci.La mine functioneaza de fiecare data.