| [CiUcAlAtA]-[AeRata] a întrebat:

Fetelor vreau parerea voastra, am o colega in clasa are 1, 50 inaltime, 50kg credeti ca e bine la 13 ani sa fie asa grasuta si scunda?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| hamsterx a răspuns:

Sigur nu e bine.eu am 17 ani jumatate si am 50 de kg si 1, 72 deci :-s. oricum las`o asa. e problema ei pana la urma, poate se simte bine in corpul ei. oricum asta e varsta schimbarilor peste cativa ani poate va fi altfel!

| AidaAmaranta a răspuns:

Nu, sa stii ca nu e bine deloc sa fii grasa. Mai ales la varsta asta.
Daca manaca prea mult ciocolata, spune-i sa nu mai manance asa de mult. Aaa,, da si inca ceva!
! orice ar fi, seara sa nu manance absolut nimica! Poate doar un mar, dar nici aia nu e recomandat deoare iti face acid, pe seara!happy

| MonicutZZa a răspuns:

Sigur nu e bine e mult peste limita normala.

| Daniutza a răspuns:

Eu am 11 ani, 1, 60 si ceva, 50 si ceva de kg... Ce zici?laughingNu par grasa deloc, par foarte slabuta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ce treaba ai tu cu colega? las-o in pace, is kg ei nu ale tale asa ca nu face pe nimeni grasut ca cine stie ce se asterne maine sau poimaine si pe la tine si nu cred ca ti-ar place sa pune cineva o intrebare pe TPU de genul acesta si sa se refere la tine big grin.si plus ca nu e scunda deloc. si corpul acum i se formeaza nici nu este indicat sa inceapa sa faca diete de la varsta aceasta. o sa slabeasca foarte mult dupa ce se formeaza, asa ca nu iti face probleme pentru ea.

| fantomadinumbra a răspuns:

Nu

| [CiUcAlAtA]-[AeRata] explică:

Pai CRYOUT ea mi-a propus sa pun intrebarea pe TPU si eu sunt in aceeasi situatie blushing

| [CiUcAlAtA]-[AeRata] explică:

Poi si eu am aceeasi problema si daca stiti ceva cum as putea sa slabesc ca eu mor cand ma uit in oglinda crying