| Deea0108 a întrebat:

Fetița mea a făcut următoarele analize, sideremia, teste de coagulare și feritina. La sideremie a ieșit 16 și intervalul este 65-175
Timpul Quick a ieșit 12.700 și intervalul de referință este 9.1-12.1. Sunt motive sa mă îngrijorez, sa înțeleg că este o problemă cu coagularea sângelui?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu putem stii, ai rabdare pana mergi la medicul de familie singurul care poate citii si interpreta analizele, sanatate multă.

| Catrice a răspuns:

Cam nașpa analize.

| haileewatson a răspuns:

Intreaba medicul

| Deea0108 explică (pentru haileewatson):

La doctor am programare peste câteva zile... aveam nevoie de o parere de la cineva care a trecut prin asta

| haileewatson a răspuns (pentru Deea0108):

Intra pe sfatulmedicului.ro, acolo sunt medici adevarati. Aici nu