| pma a întrebat:

Frate, de ceva timp ma trezesc cu o gura uscata de ma ia naiba. de ce oare?
Medicul de familie mi-a spus ca sa beau apa mai multa, dar sincer pe langa minimul de 2 litri de apa pe zi mai bag si vreo 4-5 ceaiuri pe zi... ce oare pot sa am? va rog lamuriti-ma, pentru ca nici somnul nu mai e acelasi, adica de cand am gura asta uscata dorm mai putin decat de obicei si lucrul asta este destul de deranjator...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| PopescuAdina a răspuns:

Fumezi inainte de culcare?
Bei bere inainte de culcare?
Daca da, acestea sunt problemele si ar trebui sa renunti la ele. Daca nu lasa medicul de familie, si mergi la un medic specialist.

| drifter_5260 a răspuns:

Urinezi des si ai pofta de mancare multa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noaptea respiri pe gura?