| Xonia a întrebat:

Fratele meu mai mic e foarte slab, spre deosebire de mine, mama si tata
Adica el e foarte, foarte slab. i se vad si coastele, si picioarele si mainile le are foarte subtiri
De mancat mananca, a luat si vitamine, calciu, de toate
Problema e ca el la wc(treaba mare)face odata la cateva zile, iar in ultimul timp la scoala i-a fost foarte rau si ai mei lau dus sa faca niste analize
Si astazi cand sau dus la rezultate au zis ca trebuie sa il interneze marti in spital si o sai mai faca si niste analize(are 9 ani)

1) ce ar putea sa aiba?
2)cat va sta in spital?
3)as putea sa stau cu el, ca mama si tata sunt la servici, si altcineva, nu are cine(adica sa stau permanent cu el in salon la spital
fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| iuli a răspuns:

E posibil sa fi ceva viermisori sau ce-or fi aia care provoaca starea de greata. Si din cauza acestora nici nu poate sa se mai ingrase.

Depinde. Daca fac analizele si se constata ca nu e foarte grav, ii prescriu niste medicamente si il lasa acasa. Daca nu se poate trata acasa o sa-l tina mai mult, pana observa ca nu mai sunt probleme mari.

In mod normal ar trebui sa te lase sa stai cu el. Dar daca e un salon de ala cu 3 oameni intr-un pat nu o sa ai unde sa stai.

| gabitza_6878 a răspuns:

Probabil nu asimileaza nimic din ce mananca sau are paraziti intestinali
e cumva si palid/galben la fata?

| Andreea_8861 a răspuns:

Vreau sa incep ingurajandu-te si felicitandu-te ca esti o sora atat de buna.

in legatura cu ce ar putea avea eu spun sa te linistesti si sa astepti calma rezultatele. sa ii impacientezi pe ai tai sau pe fratele tau nu ajuta chiar deloc.

sper sa se faca bine. happy

| pantera2011 a răspuns:

Probabil ii o problema cu tranzitul intestinal sa nu aiba ocluzie intenstinala si atunci poate il opereaza... depinde ce spun medicii bine nu e daca nu merge la toaleta... de tinut nu stie nimeni cat il tine poate o zi poate 2 poate o saptamana depinde ce are si da poti ramane cu el deoarece are dreptul la un insotitor. Dar cred ca depinde de anii tai ca eu asa cred ca numa de la 18 ani in colo dar vezi tu daca e asa dai acolo ceva la asistente noaptea sa te lase.sanatosire grabnica sanatate numai bine ceau