| GalaxyB7 a întrebat:

Sunt baiat, am 14 ani, 1, 81 inaltime si 60 kg. Sunt foarte slab, am mainile subtiri, pieptul nu mi-e dezvoltat, nici spatele, mi se vad foarte tare coastele, intelegeti voi. Dar am o problema cu picioarele. Mi se pare ca sunt foarte butucanoase, in special gamele. Am prieteni care sunt mult mai grasi ca si mine, dar au picioarele mai subtiri decat ale mele. Imi putei spune niste exercitii pentru picioare, care sa se faca acasa? Vreau SA AM GAMBE SUBTIRI, NU MUSCULOASE. Genoflexiunile, alergarea, sunt utile? REPET, SUBTIRI, NU MUSCULOASE.

Funda.

6 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Ce pokemon esti. in loc sa te chinui sa cresti si sus sa balansezi forma fizica, tu vrei sa slabesti jos... nu mai fa sport deloc si gambele vor intra in catabolism si scade masa musculara...dar atat timp cat mergi, asta nu se va prea intampla, asa ca, singura solutie, cresti sus

| TheSoldier a răspuns:

Fa sport. Toate exercitiile fizice sunt utile.

| GalaxyB7 explică (pentru TheSoldier):

Toate exercitiile fizice?! Nu cred ca exercitiile pentru maini, spate, piept, abdomen ajuta cu ceva picioarele...

| TheSoldier a răspuns (pentru GalaxyB7):

Pai, prietene, trebuie sa iti dezvolti tot corpul, nu numai picioarele.

| GalaxyB7 explică (pentru TheSoldier):

Repet ca VREAU PICIOARELE MAI SLABE, ADICA SUBTIRI, NU MUSCULOASE. Nu vrrau sa am picioare de culturist si sus sa fiu slab. Deci asta nu inseamna ca vreau sa imi dezvolt picioarele.

| GalaxyB7 explică:

Toate exercitiile? Nu cred ca exercitiile pentru maini, spate, abdomen, piept ajuta cu ceva picioarele...