| TeRogImiDaiFunditaTeImPlor a întrebat:

Hei...sunt foarte slab ..am mainile si picioarele foarte subtiri si nu stiu ce as putea face sa mai pun pe mine (muschi nu sunca).Am 14 ani jumate si am doar 46 kg.Pot manca cu tonele ca tot nu ma ingras.

Răspuns Câştigător
| ForeverWarrior a răspuns:

Ce inaltime ai? eu la varsta ta am avut cam 57kg si 188cm.Acum am tot aceeasi inaltime si 73-74kg.Poti sa pui kg pe tine dar e foarte greu la inceput.Eu am pus cu ajutorul antrenamentului cu greutati acasa(am acasa o mica sala cu lucrurile strict necesare) cu o alimentatie bogata(5-6 mese pe zi) si odihna 8 ore.Deci sa stii ca se poate si eu mai is destul de slab si acum ca am o inaltime mare dar voi mai evolua.Si la inceput toti au ras de mine dar am ajuns sa am brate mai mari un pic ca ale lor si sa fiu mai puternic ca ei.Ai incredere si daca mai vrei sa stii un alta din putina experienta pe care o am intreaba-ma.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai arderile accelerate, mergi la medicul de familei pentru un consult medical.
Practică și un sport dar numai cu avizul medicul!
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
| Voidwithin a răspuns:

Poi depinde ce mananci carbohidratii ingrasa dar ingrasa bine intr-o combinatie cu sportul.
Du-te la sala, si spune-mi ce inaltime ai?

| Giada a răspuns:

Ce inaltime ai?