| chiftelutacrocanta a întrebat:

Fumatul creste pulsul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Depinde cât fumezi. Dacă te apuci de fumat calumea, da.

12 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Da.

| untu a răspuns:

Fumatul este foarte periculos pentru inima, plamanii si circulatia sangelui, creste pulsul, mai ales bataile inimii care duce la blocaj provocand un accident vascular cerebral si infarct!

| dragosbogdan001 a răspuns:

Printre altele, da, creste pulsul si "asfalteaza" plamanii.
Stiai ca o tigara iti scade viata intre 7-15 minute, in functie de pe cine intrebi? Si nu se refera numai la puls.

Răspuns utilizator avertizat
| dragosbogdan001 a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Depinde cat fumezi.

| Eastwood a răspuns:

Creste pulsul, normal, si iti distruge plamanii!

| Holy2010 a răspuns:

Fumatul determina un grad de hipoxie si mecanismul compensator cardiovascular e accelerarea pulsului deci da. Mai ales daca fumezi mult.

Răspuns utilizator avertizat
| Mariiiiiiiii a răspuns:

Creste pulsul si afectează plămâni, poti face si cancer.

| RoscovanaSexy a răspuns:

Fumatul creste si pulsul si tensiunea deoarece actioneaza pe sistem nervos.

| Ciprian_Negru_1985 a răspuns:

Da dragule creste pulsul! distruge plamani!

| Marica123 a răspuns:

Da