| 2k18Tpu a întrebat:

Fumatul îngrașă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| tottoshi a răspuns:

Nu nu ingrasa. Fumatul ucide.

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dimpotrivă, slabeste.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, fumatul nu are nici o legatura cu ingrasatul sau slabitul.

| Sn4k3 a răspuns:

Iei cumva calorii cand fumezi?

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu dar nici nu prea slabeste.

| Legion7X a răspuns:

Eu stiu că îngrașă dacă te lași în sensul că mănânci mai mult.
Fumatul are și el câteva avantaje printre ele se numără și interacțiunea directă cu oamenii la doar câteva țigări deja ți-ai făcut câțiva prieteni noi.
Uneori se mai face și discriminări în ceea ce privesc fumători de nefumători.
Prin urmare o compatibilitate între viciuri
poate crea o înțelegere între oameni foarte bună.

Acestea fiind spuse acest lucru l-am observat în urma unei analize psihologice în comportamentul acestora.
Am în familie câțiva fumătorii.
Așa că stând printre ei am observat că unii s-au îngrășat dacă s-au lăsat. Iar alți care nu s-au lăsat aproape că nu mănâncă și nu bea nimic toată ziua slăbind.
Uneori mă mir și eu cum de rezistă atâta timp fără să mănânce de dimineața până seara.

| JackR a răspuns:

Depinde ce fumezi! Daca vorbim de tutun, nu. Daca vorbim de trabuce facute din sorici de porc, s-ar putea!

| Lostlyric a răspuns:

Fumatul nu este cauza principala nici a castigului in greutate, nici a pierderii in greutate. Acesta este un mit. In schimb, fumatul iti poate afecta apetitul.

| Victoria18 a răspuns:

Te imbolnavesti de ceva si boala te slabeste. Primul risc e cancerul pulmonar cel mai frecvent la fumatori care duce bineinteles la o slabire accentuata. Nu te ingrasi daca fumezi.

| Ana1687 a răspuns:

Fumatul slabeste

| alexandruanghel a răspuns:

Dacă te lasi de fumat o sa te ingrasi.

| Elisei57 a răspuns (pentru alexandruanghel):

Nui adevarat ca daca te lasi de fumat te ingrasi, ps: fumatul nu ingrasa, dar iti strica sanatatea

| LordFlacko a răspuns:

Daca te lasi, timpul pe care ti-l petreceai fumand se schimba in mancat, asta ingrasandu-te, dar daca esti fumator inrait cel mai probabil mananci mai putin decat ceilalti, deci slabesti.

| TipuNebun a răspuns:

Cum sa intrebi asta?!?! Esti pr...Nu! Nu ai cum sa te ingrasi de la fumat! Da in schimb poti sa faci cancer si sa mori in chinuri! Deci stai calma, poti fuma in continuare