| anonim_4396 a întrebat:

Fumez 5 tigari pe zi, cum pot sa le mai reduc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Cu vointa! Daca vrei sa te lasi, nu exista nu pot! Faza cu redusul numarului..., sa manaci nu stiu ce inainte de a fuma, sau dupa..., nu o sa aiba efect! Daca vrei sa te lasi, te lasi!
Nu iti recomand! Insa, cineva mi-a spus ca intr-o zi a fumat aproape tigara dupa tigara, pana cand a simtit ca nu mai poate respira... Evident ca i-a fost foarte rau, atat de rau (dureri de cap, greata, respiratie ingreunata) incat de atunci nu a mai fumat!
Repet, nu e un sfat..., dar, ca in orice exces, daca te scarbesti de ceva...nu iti mai vine sa reiei obiceiul...
Iti recomand ambitie si vointa!
Majoritatea oamenilor care se lasa de fumat, si nu se mai reapuca, recunosc sincer ca se simt mult mai bine fara sa fumeze, si nu s-ar mai apuca de fumat!

7 răspunsuri:
tundenana
| tundenana a răspuns:

Http://tigaraelectrica.com/....../index.php

incearca tigara electrica

cristian
| cristian a răspuns:

Ia o foarfeca si scurteazale varfurile.Pa cuvant.

| crisa a răspuns:

Mananca fructe. Dupa ce mananci un fruct, nu vei mai putea fuma. Cel putin, nu prea mai "intra"...winking

pupimik
| pupimik a răspuns:

Depinde de anturajul tau. Daca in anturajul tau se fumeaza...trebuie sa vrei cu adevarat sa le reduci.Iti pui cu tine zilnic 4 tigari.Pe masura ce trec saptamanile scazi care o tigara.Saptamana viitoare doar 4 tigari pe zi, peste 2 saptamani 3 tigari pe zi...si tot asa. Darrr sa nu trisezi sa iei de la prietenii tai laughing
Daca in anturajul tau nu se fumeaza...lasa`te de tot.Nu este cine sa te tenteze...deci iti va fi mult mai usor

| Eღilia62 a răspuns:

Cu vointa! in loc sa fumezi poti face alta activitate placuta.

| somebody a răspuns:

Foarte simplu:reduci la 0winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fumez jun ling