| GW1521 a întrebat:

De o perioada nu pot sa mai fumez decat tigari mentolate si am inceput si pe acestea sa le reduc foarte multe si o sa le las cat de curand. Care ar putea fi cauza ( nu vreau sa repar!, doar motivul). Mananc dimineata si aceasta senzatie este mereu, indiferent ca nu am fumat de 1 saptamana o zi, sau ca am fumat 10 tigari inainte?

2 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Buna.
Depinde de cat timp fumezi.
De ex. fumezi de mult sau mai putin timp, asta poate avea un efect mai putin sau mai mult negativ asupra ta.
Poate ca plamanii tai s-au ''saturat'' de atatea tigari, si incetul cu incetul o sa te lasi de tot, ar fi spre binele tau.
Daca mananci dimineata e foarte bine, inseamna ca nu te-au distrus intr-adevaratul sens al cuvantului.
Succes.

| GW1521 explică (pentru LoveForShania):

Am 5 luni de cand fumez. Nu m-au distrus, inainte fumam Dunhill Rosu, este foarte tare ( 2 in fiecare pauza ) cam 14-15 pe zi, uneori pachetul.Am trecut pe altele mai usoare, si acum chiar deloc. Eu ma bucur sincer, nu mai vreau sa fumez, dar sunt ofarte nedumerit.