| anonim_4396 a întrebat:

Funda
Am 14 ani. trebui sa fac 15
Sunt baiat si am urechile clapauge. Ma rog. nu foarte clapauge dar sunt destul de departate.
As vrea sa ma tund foarte scurt... caci sunt rapper. Dar cred ca nu mi-ar sta bine din cauza urechilor mai maricele si mai departate.
Aveti idee daca as putea face ceva sa le apropii de cap? Fara operatie bine-inteles happy Chestia asta e de cand eram mic, eram mic, ma urecheau parintii des... si dormeam mereu pe cat-o ureche happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Matt24 a răspuns:

Nu te tunde scurt, parul scurt iti va evidentia urechile.Lasa-l mai mare pe langa urechi(nu neapar plete, dar astfel incat sa arata normal).Ii spui frizerului sa nu-ti ia mult din zona urechilor astfel incat sa nu-ti iasa tare in evidenta.Si daca esti rapper trebuie sa fii semi-chel?(Lil'Wayne, SnoopLion)Daca esti rapper nu inseamna ca trebuie sa ai neapar par scurt, poti sa-l ai si normal

| SkaterBaa a răspuns (pentru Matt24):

Eu vorbesc de gangsta rap. nu de aia care o dau de mult in comercial happy...

| Matt24 a răspuns:

Gangsta? pai daca asa vrei sa fii cool.La dreduri te-ai gandit? Nu dinalea groase si lungi, ci scurte si mai subtiri, am vazut la un tip si ii statea destul de bine cu ele.

| alex500 a răspuns:

Te tunzi scurt si gata.O sa te obisnuiesti! Si daca rade cineva de tine nu il baga in seama, sau fai o freza in dinti!big grin

| SkaterBaa a răspuns (pentru alex500):

Nu am probleme d-astea. daca comenteaza unu ii rup mufa... ideea e cu fetele laughing sa arat bine pentru elewinking