| compcris00 a întrebat:

Funda.
Am 15 ani si am smegma.
1.Cum sa o elimin(ma spal de 2 ori pe zi)sa o elimin cu multa apa calda?
2.Cind penisu e erect nu pot trage preputul pin la urma, poate avea o influenta smegma?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| catablondu a răspuns:

Salut, nu stiu, stai linistit nu asta conteaza. Important e sa te ajute ce iti zic, nu sa obtin raspuns castigator.

10 răspunsuri:
| catablondu a răspuns:

Salut, In ceea ce priveste smegma, toti o avem mai mult sau mai putin, da e ok sa te speli cat de des e posibil cu apa calduta, dar nu fierbinte pentru ca e o zona sensibila. Faptul ca nu poti decalota penisul nu e din acest motiv. E posibil sa fie o mica fimoza, recomand un consult urologic. Numai bine!

| compcris00 explică (pentru catablondu):

Si cum se poate trata fimoza asta(nu pe cale chirurgicala)
de la ce apare?

| catablondu a răspuns (pentru compcris00):

Din pacate nu se poate trata fara interventie. Apare pentru ca pielea se deschide mai putin decat ar trebui pentru a permite penisului sa se dezvolte la parametric normali. Ma repet, nu e o interventie grea. E putin jenant dar cam atat.

| compcris00 explică (pentru catablondu):

Daca faci lab* si fortezi un pic, si daca se deschide pai gata cu interventia, sau... big grin

| catablondu a răspuns (pentru compcris00):

Ideea e ca nu e ok sa fortezi. Sunt baieti care au reusit asa dar nu stiu ce sa zic. :-)

| compcris00 explică (pentru catablondu):

Deci nu stii consecintele, da?

| catablondu a răspuns (pentru compcris00):

In cel mai rau caz te poti allege cu o infectie locala.

| compcris00 explică (pentru catablondu):

Ms men, dar dc nu imi apare sa iti dau funda? Trebuie sa fie mai multi oameni la intrebare sau ce naiba?

| compcris00 explică (pentru catablondu):

Iata ca a mers.big grin

| catablondu a răspuns (pentru compcris00):

:-) Merci. Daca mai e ceva, ma poti aborda oricand.

| catablondu a răspuns (pentru compcris00):

Salut, nu stiu, stai linistit nu asta conteaza. Important e sa te ajute ce iti zic, nu sa obtin raspuns castigator.