| jon22 a întrebat:

FUNDA.Am tot auzit expresia de cefalee in casca mai eaxct la ce se refera asa pe intelesul tuturor. Unde te doare frunte tample crestet.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este o durere care prinde aproape tot capul progresiv, afectează fruntea, creștetul ori părțile laterale ale capului prin pulsații sau presiune care este de la ușor la moderat.
Pa, pa.