| IonutSony a întrebat:

FUNDA.De la cervicala durerea poata sa radieze spre tample crestet frunte sau ceafa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poate radia, nu uita că spondiloza cervicală "dă naștere" ciocurilor pe coloană.
Sănătate.
Pa, pa.

| Raniia a răspuns:

Nu stiu cati ani ai dar spondiloza cervicala nu apare la persoane f. tinere. Poate fi o nevralgie de nerv occipital sau lucrul mult la calculator, pozitia incorecta in fata ecranului.

| Brâncuşi a răspuns:

Da,nu este de jucat cu aşa ceva...în 2 din 10 cazuri se pot duce şi la creştet frunte şi apoi nu mai ai cum să scapi, ca la recidiva plămânilor, odată ajuns, şansele sunt minime de viaţă, ai grijă de tine şi de sănătatea ta.
O zi plină de succese.

| IonutSony explică (pentru Brâncuşi):

Te referi ca numai scap de durere\problema?

| Brâncuşi a răspuns (pentru IonutSony):

Ba da sunt şanse, încearcă să faci ceva recuperare medicală, masaj, îţi va fi mai bine.