| cosminaaly a întrebat:

Funda!
Azi mi-am pus aparat dentar si ma dor imgrozitor dintii ...cam ce trebuie ca fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dreamgirl94 a răspuns:

Ia no-spa, 1 dimineata, 1 seara.Ai grija sa mananci ceva deoarece no-spa scade tensiunea.Mie doar cu asta imi trecea. Unii mai recomanda nurofen, eu zic ca nu e nevoie.bafta

4 răspunsuri:
| dannys a răspuns:

Are dreptate Danzell pana te obisnuieti asa se intampla si o plomba daca iti pui o perioada este incomoda

suntserios
| suntserios a răspuns:

Rabzi... o sa treaca, pana atunci mananca doar chestii foarte moi

| Danzell a răspuns:

Tavalestete de durere si plangi...
nu ai ce sa faci. o sa te obisnuiesti in timp

| anoniME2468 a răspuns:

Stai linistit/a. Si eu am si nu trebuie sa faci nimic. Intr-o saptamana cel mult dintii o sa se obisnuiasca cu aparatul si nu o sa te mai doara.