| Nicoleta_1732 a întrebat:

. FUNDA! Buna am nevoie de ajutor. am gauri in urechi (cercei)nu am mai purtat de ceva vreme cercei. de vreo 9 luni e bine spus... si am inceput din nou sa port. dar ma dor gaurilesad si mi se rosesc. am inceput sa ma tot dau cu spirt. sa mi le dezinfectezsad daca stie cineva un remediu sa imi treaca spuneti-mi :*multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| ɐzʇıןoʌɐıp a răspuns:

Nu poti altceva decat sa porti 1 ora 1 ora nu...sa se obisnuiasca urechea

| AnNéVidoff a răspuns:

Pai in primul rand dut-e la doctor sau daca nu merge dezinfecteza-te mereu sifa asa mereu!

| Nicoleta_1732 explică:

Ma dau cu baneocin unguent. si nu port cerceii doar cand si cand.dar noapte ii port. mi s-a facut cojita acolo. si nu ma doare asa tare
dar daca imi pun cercei de argint? se v-a vindeva

| taaavy a răspuns:

Problema e ca ti s-a astupat gaura. Incearca sa mai stai cateva zile... poate nu o sa mai faca asa tongue

| Pukka99 a răspuns:

Pai scoatei poate nu sun buni cercei, asa mi s-a intamplat si mie si acum port alti si ma simt mai bine dar inainte sai porti trebuie sa-i dezinfectezi. Mult succes!

| ioanasophie a răspuns:

Au... Sub nicio forma spirt! Spirtul coace. Mai degraba fugi pana la farmacie si ia-ti niste tetraciclina unguent.