| AnaAnastasiaaaa a întrebat:

In urma cu 1 an - 2 mi-am facut 2 gauri in urechi. Am purtat 6 luni cercei medicinali iar dupa i-am socs punand altii. De cam 5-6 luni gaurile sunt umflate ca o umflaura foarte mare cu puroi. Nu stiu ce sa mai fac pentru ca ma dor. Un sfat?

Răspuns Câştigător
| Venusgirl a răspuns:

In fiecare seara sau dimineata aplica crema hidratanta sau de galbenele pe zona afectata. fa masaj nu uita::: ti s-au umflat deoarece porti foarte des cercei din metal ieftin. (poarta aur sau argint deoarece acesti cercei nu o sa-ti inflameze gaurile. iti recomand cercei din argint( am avut si eu). imi plac deoarece acum au aparut diferite figuri si forme, sunt albi, sunt mai ieftini si hai sa recunoastem ca aurul e deja banal)
desigur ca acum au aparut cercei de argint cu diferite pietricele destul de sclipitoare

https://www.google.ro/......ps?/search

funda?!

2 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Esti alergica la material probabil, sau e din cauza ca iai schimbat.Asta am patit si eu cand am pus recent cerceii la loc, dar nu ca tine cu puroi, doar putin zona dureroasa.Incearca cu ceai de musetel, sau schimba'i

| Sica19 a răspuns:

Alergia la metal afecteaza multe persoane. Mai exact este vorba despre alergia la Nichel (acesta este un metal care se gaseste in compozitia bijuteriilor de aur sau argint). Cerceii medicinali sunt confectionati din otel chirurgical si nu contin Nichel. Puteti gasi aici: https://www.facebook.com/cerceistudex/?fref=ts peste 200 de modele de cercei medicinali.