Întrebare recomandată | AnnexDisaster a întrebat:

Ola, am si eu o problema. Am purtat vreo 2 zile si nopti, niste cercei normali ( nu erau de argint sau aur ) si mi s-au infectat gaurile de la urechi. Am tot incercat sa le dezinfectez si tot nu-mi trec thinking ce metoda pot folosi sa`mi treaca infectia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Afdsa a răspuns:

Nu purta nici un tip de cercei cateva zile, si in alea cateva zile maseaza in fiecare seara gaurile infectate cu o crema de galbenele. Trece foarte repede, 4-5 zile. xo

5 răspunsuri:
| Cronki a răspuns:

OffTopic:.daca vrei sa porti cercei "normali" fara sa faci infectie ii poti da cu oja transparenta/alba! Incearca cu metoda asta, dar dupa ce'ti trece infectia!

| marcous a răspuns:

Se administreaza antibiotice sistematice, cum ar fi amoxicilina-clavulanat

Sa nu mai porti cercei de alt timp de cateva zile pentru ca o sa tii se infecteze mai rau.Iti recomand sa cumperi o crema de la farmacie din aia antiinflamatoare. Mult norocwinking

| tricky a răspuns:

Numai baga alti cercei deloc cateva zile si cumpara o crema antiinflamatoare si maseaza usor. Dupa asta, poarta numai de aur nu-i mai schimba intre ei. Sanatate.

| AnnexDisaster explică:

Mersi mult tuturor