| anonim_4396 a întrebat:

(FUNDĂ!) Bună,TPU! ce înseamnă când ai amar în gură? mai exact pe gât, în gură? ce afecțiunii ar putea fi? recunosc că sunt stresată, agitată, dorm ff. puțin, mănânc prăjeli, dulciuri nu ff exagerat... ce poate insemna? happy dacă nu mănânc nimic, nu am amar, cum mănânc ceva îmi dă tente de amar... mulțumesc anticipat,( FUNDĂ)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Staif a răspuns:

Fierea. Este supra incarcata, suprasolicitata. Mai ales ca mananci prajeli. Probabil multe grasimi si multa mancare in general.
Mergi la un control medical. Ti se va da o diaeta si poate tratament. Sanatate.

3 răspunsuri:
| AndreiWeisz a răspuns:

E din cauza aciditatii crescute.

| xkapt5 a răspuns:

Un gust neplăcut în gură poate fi un semnal de alarmă, un simptom al unei boli mai grave, sau doar rezultatul unei igiene orale precare.
Multe motive, medicale sau nu, pot modifica gustul din gura unui om, în funcţie de dietă, istoric medical, genetic şi altele.
Senzaţia de gust amar persistent este neplăcută, dar adesea trece după ce cauza principală a fost înlăturată. De cele mai multe ori, astfel de episoade de "gură amară" trec după un ceai de sunătoare şi o periere meticuloasă a dinţilor, urmată de apă de gură.
Cu toate acestea, senzaţia de amar în gură poate însemna o infecţie sau o boală gravă, astfel că dacă senzaţia persistă sau reapare des este recomandată o vizită la medic.

| VivianaVioleta a răspuns:

Mulțumesc tuturor!