| SebyKendama a întrebat:

Voiam sa întreb dacă știe cineva o dieta pentru copii
In momentul de fata am 11 ani și 57 de kg
Trebuie sa recunosc ca mănânc cam multe dulciuri dar nu exagerat
As vrea o dieta cu care as putea sa slăbesc măcar 6kg
Tinta mea ar fi de 49-50
Înălțimea mea este de 1.61
O zi buna și mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Mai redu din dulciuri, fa-i sport si o sa fie ok. La varsta ta nu trebuie sa tii diete pentru ca esti in crestere si e normal si sa ai kilograme in plus sau in minus

1 răspuns:
| Elisa97 a răspuns:

Încearcă să faci mișcare și să fii atentă la ce mănânci (mai puține dulciuri și mai multă mâncare sănătoasă).
Pentru sport îți recomand aplicația "în formă în 30 de zile", e foarte bună. Are nivele de dificultate, exerciții pentru anumite părți ale corpului etc. Rezultatele se văd foarte repede dacă faci ceva mai greu (nu te lăsa, o să te obișnuiești pe parcurs). happy