| valentinalina a întrebat:

Funda! cat timp dureaza pana iti creste un dinte? funda promit

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

Un dinte normal creste in 2 luni, un canin creste in 3 luni si o masea in 7 lunii

| PuFuLeTe a răspuns:

Un dinte normal creste in 2 luni, un canin creste in 3 luni si o masea in 7 lunii! Deci depinde ce dinte este!:* Daca e masea va creste mai greuu mai ales daca e ceaa de minte!:X FUNDAA?:X

| คηĐЯээд a răspuns:

Buna.
Uite aici :
http://www.ddsdental.ro/blog/
Si iti mai dau un sfat in plus:
Eu cand eram mica, atunci cand vedeam ca incepe sa creasca un dinte dadeam mereu cu limba in el.
Si din aceasta cauza mi-a crescut dintele stramb.
Asa ca incearca sa il lasi sa creasca de la sine, fara sa umbli la el.

| shorty93 a răspuns:

Depinde ce dinte e, aca e masea, cu siguranta va creste mai greu decat ceilaltiwinking dar cam in jur de o lune, asa e la toti happy

| AndreyAndrey99 a răspuns:

Dacă este incisiv? Și pana acum nu a dat semne ca ar trebui sa apară și recent mi-am scos un dinte de lapte mai ciudat (sau un colț) și am un gol mai mic. Tot în 2 luni creste?