| Ayumha a întrebat:

Funda! Cum pot slabi foarte repede la picioare... Eu am abdomenul plat, mijloc subtire, singura problema sunt picioarele care sunt subtiri d ela genunghi in jos dar foarte grase de la genunchi in sus... Am fost si la sala dar fara vreun rezultat. Stiti cumva alte metode, sau retete de slabit eficiente sau daca cremele de slabit sunt bune.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a slabi in aceasta zona a picioarelor(in special), dar si in restul corpului, ajuta alergatul.20-30 de minute/zi, cu viteza medie este suficient.Nu vei slabi intr-un timp record(ceea ce nici nu e recomandat, de altfel), dar vei obtine rezultatele dorite intr-un timp satisfacator.Pentru rezultate mai rapide,elimina din alimentatie produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile, sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci, alune sau fistic.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte si dupa masa,in special,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Portiile trebuie sa fie medii, nici prea mult, nici prea putin(astfel vei asigura organismului energia necesara si vei preveni aparitia multor alte complicatii). Succes.

1 răspuns:
| emokyda98 a răspuns:

Foarte multe genuflexiuni si continua cu sala mai bine dar nu manca dupa ora sase si las-o mai moale cu dulciurile ori tine o dieta pe grupa sanguina si mergi foarte mult cu bicicleta eventual p joslaughing