| LoveYouR a întrebat:

Funda! De 1 saptamana mi-a iesit o bubita cred ca e abces, in spatele dintelui incisiv stang(pe cerul gurii adica dar langa dinte). Ma doare partea stanga a cerului gurii, ma doare si dintele(nu pot nici macar sa musc), ma doare si asazisul abces.Cum pot trata acest abces cat mai repede ca ma doare de simt ca lesin!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Elliana534 a răspuns:

Fugi la dentist si te rezolva, mai sunt unele forme de sifilis care se manifesta asa. Deci iti recomand dentistul, inca te mai poti duce unele cabinete inchid la 20:00

| CristianMarius a răspuns:

Ospamox 3 zile

| Shuka a răspuns:

FUGI LA DENTIST! nu mai sta asa...si sa nu iti fie frica de dentist ca daca esti cuminte iti da si o acadea rolling on the floor) glumeam oh go on