| jon22 a întrebat:

FUNDA.De la cervicala(nu spondiloza) de la zona respectiva.Statul mult la pc in pozitii aiurea sedentarism. Poate sa dea si dureri de cap(gen migrene)aici mai punem un pic si stresu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| katy a răspuns:

Bineinteles chiar si de la oboseala.ia-ti crema puterea ursului si roaga pe cineva sa-ti faca un masaj cu ea pe zona cervicala, inclusiv peste umeri si peste clavicule si te vei simti mai bine