| jon22 a întrebat:

FUNDA.De la o deviatie de sept poate fi afectata urechea pe parte respectiva. ca de ex tinusuri in ureche

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Symonela a răspuns:

Nu nu este posibil din ce stiu eu.Si eu am deviatie de sept.E greu cu asa ceva si numai cine trece stie.Da eu asa stiu ca urechea nu poate fi afectata.Eu am aceasta deviatie de sept de 15 ani si nu am nimic la ureche. Daca ai probleme si la ureche eu zic ca e alata cauza.Multa sanatate si o seara frumoasa

4 răspunsuri:
| DrAg0SLykoz a răspuns:

Ohooo....si inca cum...Nu esti singurul cu problema astasad
Iar operatie se face dupa 18 ani[mie asa mi-a fost spus de un doctorhappy

| DrAg0SLykoz a răspuns:

Ba este posibilstraight face....eu ma avut intr-un timp probleme si cu auzul

| jon22 explică (pentru DrAg0SLykoz):

SI tot asa erau zgomote in ureche?

| DrAg0SLykoz a răspuns:

Nu se aude nici un zgomotstraight face.Dar atunci cand vorbesti simti o mica ''vibratie'' in ureche.Ca sa scapi de ea trebuie sa mergi la medic(vei primi un tratament)