| GabyDany a întrebat:

Funda.Hey TPU, am o problema. Cand eram mic eram foarte foarte slab, si pe la 8-9 ani mi-a dat mama calciu si am inceput sa ma ingras masiv (imi cadea burta peste pantaloni la 10 ani)si cum ca na... am cresut am slabit ca da. Si am 1.64 si 53-54 kg. Doctorul a zis ca sunt perfect. Am uitat sa zic ca aunt semi-anemic. Si mi-au ramas niste "sani" deranjanti crying
Sa ma apuc de sala? Vreau sa zic ca cel din poza sunt eu cand eram mic si urat. Sanii aceia nu se observa daca port haine... dar sunt naspa... precizez fa fac breakdance... dar. cum scap de acei sani? Cat. Mai rapid.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu e recomandat să te apuci de sală la acesată vârstă. Recomandat ar fi să alergi mult și să faci sport și de asemea să ai o alimentație sănătoasă.

| CuriousStuff a răspuns:

Poti sa-ti faci un control endocrinologic. "sanii" la barbati pot sa fie o problema endocrina pe care ar trebui sa o rezolvi. Nu ne-ai spus cati ai acum. E posibil sa te mai dezvolti si cu timpul sa se mai diminueze. Sau e la fel de posibil sa poti scapa de asta doar cu operatie. Sa stii ca sunt destul de multi barbati cu problema asta. Dar poarta haine mai largi si nu lasa sa se vada. De exemplu, de curand urmaream un podcast a unor comedianti de stand-up, nu stiu daca ai auzit, dar daca ai auzit, Teo (ala din Teo, Vio si Costel si care face emisiunea nimic nou de pe Youtube) a recunoscut ca are "tate" si ca poarta haine largi ca sa le ascunda.

| justanotheruser99 a răspuns:

Pai, Ce pot sa zic? mergi la sala, dar chiar si asa nu o sa ai un piept perfect, adica o sa mai ramana urme cum ca ai fost mai pufos, cand erai copil.

| iDarkness a răspuns:

Fie ca te apuci de sala sau nu, vei ramane cu "sanii" care iti provoaca neplaceri. Cum ai vazut si mai sus, nu e recomandat sa te apuci de sala la varsta asta. Probabil o sa mai cresti si POATE