| TheSoldier a întrebat:

Funda! Mi-am pus aparat dentar mobil, si totusi as vrea sa stiu ce face el, adica doar imi indreapta maxilarul sau imi si indreapta dintii? Doresc un raspuns clar!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MariusSorin a răspuns:

Este un aparat dentar care actioneaza in doua directii:
1. Este singurul aparat dentar care poate influenta sub control dirijat cresterea maxilarului si a mandibulei, actioneaza asupra suturilor de crestere
2. Corectarea pozitionarii dintilor pe arcada si mentinerea lor intr-o pozitie corecta

| TheSoldier explică (pentru MariusSorin):

Am inca o problema: Atunci cand dorm deschid gura si imi cade din gura. Stiu ca suna ciudat, dar ce pot sa fac?

5 răspunsuri:
| MariusSorin a răspuns:

Asta nu ar trebui sa se intample. Nu este fix?

| TheSoldier explică (pentru MariusSorin):

Este mobil. Mi-l pun in gura, si cand dorm imi cade din gura. Poate nu il pun bine.

| MariusSorin a răspuns (pentru TheSoldier):

Se poate. Mai multe nu stiu ca nu am avut straight face

| weeknd a răspuns:

Iti indreapta dintii.