| ralusycretz a întrebat:

FUNDA! Mi se rup unghiile. nu prea pot sa am o manichiura frumoasa, pentru ca mi se rup foarte repede. Aveti vreo metoda care stopeaza acest lucru? Pastile sau solutii pentru unghii? help!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AndraNicoleta a răspuns:

Intr-un bol mic pune 3-4 linguri de ulei inclazit amestecat cu cateva lingurite de zeama de lamaie, iar apoi afunda-ti degetele in amestecul obtinut timp de 5-10 minute.
Rezultatele le vei vedea singura.
Numai bine!

7 răspunsuri:
| miki_4604 a răspuns:

Trebuie sa iei calciu de calitate si spirulina(are toate B-urile). vezi la tiens-romania.ro.Sunt cele mai bune de pe piata, citeste si pe facebook(tiens-romania.ro) comentarii despre produse.

| RxTx a răspuns:

Mergi la medic
la fel cum ti-se rup azi unghiile pot sa ti-se sparga maine oasele
si daca nu mergi din timp la medic
poti sa te trezesti ca ai oasele casante si nu se mai poate face nimic pentru ca ai lasat timpul sa treaca
iar ele sau facut casante ca si sticla

mergi la medic!
( zinc calciu argint fosfor magneziu fier si vitaminele B1 B2
stai la soare dupa ce bagi caciu si magneziu pentru ca alt fel nu are cum sa lucreze vitamina B in organizm
mergi la medic )

| RxTx a răspuns:

Vai ce raspunsuri stupide au dat cei dinaintea mea sad
fa niste analize iti spune medicul ce

| MaNNNNNNNiak a răspuns:

Aceasta este nu este o problema. Nu o lu-o ca o problema asa esti u mai sensibila.Probabil Probabil... de la calciu. Nushu sigur. Incearca sa bei lapte. Sau cand iti faci unghii ai grija sa nu ti se rupe vre una happy. Repet nu este o problema. happy (sper ca ti-am fost de ajutor mult noroc :*).

| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Foloseste ulei de ricin.

| AlexanderM a răspuns:

Storci o lamaie intr'un bol si iti tii unghiile acolo 10 minute, o data pe saptamana.big grin

| irishkutsa a răspuns:

Ia pastile de calciu vreo 10 zile, dupa care faci pauza de-o luna... si apoi poti sa mai repeti iar, la necesitate. Mie imi ajuta. Incearca.