| jon22 a întrebat:

FUNDA.Sambata m-am intepat in talpa intr-un cui ruginit dar foarte putin exact ca o intepatura de ac nu a pastru mai deloc in talpa.Pana acum nu s-a umflat nu a facut nimic acolo.Am dat cu spirt si crema de galbenele seara cand am ajuns acasa(sambata)M-a durut un pic cand il puneam in pamant dar azi vad ca m-a lasat si a a ramas un punct mic acolo.Nu am facut febra puroi sau ceva de genul.Ce parere aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| KiDaAnDrEeA a răspuns:

Asa am patit si eu exact ca tine. si eu am pus crema de galbenele si spirt. iti recomand sa il badajezi si sa umbli prin casa asa incet cat sa mai amortizeze durerea.eu nu m-am dus la urgenta ca nu o fost grav. cam vreo sap m-a durut. dar daca vezi ca dupa o sap nu iti trece duce la medic.

3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Ar fi bine sa te consulte un medic si sa ti se faca vaccin antitetanos.
http://www.i-medic.ro/......lor-adulte

| doctorandus a răspuns:

Daca peste doua saptamani mai esti in viata, inseamna ca nu era infectat cuiul.

| Eualex667 a răspuns:

Cat timp nu mai te doare totul e ok