| sonyaminia a întrebat:

FUNDA si vot la toti! am o chinchilla care are un an si i s-a rupt un dinte si am observat ca incepe sa ii cam creasca si am mai observat ca si al doile dinte din fata din partea de sus sta sa cada sau sa sse rupa! nu stiu, lor li se schimba dintii? sau ii trebuie calciu sau vitamine daca da ce ii pot lua

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Georgiana16v a răspuns:

Asta doar tu sti depinde ce a facut daca s-a lovit sau ceva,
Eu cred ca da sa-i cada, ar trebuie sa-i dai niste vitamine.