| MenInShadow a întrebat:

Funda+Vot... Salut fratilor... Nu prea am mai pus intrebari, asa ca daca tot am o problema si nu stiu de la ce este, am zis sa cer niste sfaturi de la voihappy
Pai, am o problema cu mana dreapta.
Mie imi place foarte mult sa fac skandenberg fie ca fac cu cineva mai mic sau mai mare ca mine. Problema mare este ca, dupa ce fac, simt ca cineva imi taie mana din interior. Si simt o durere puternica, din umar, apoi se duce in cot, si de acolo in toata mana dreapta.
Toata vacanta de vara am facut mai putin efort cu mana dreapta, si nu am prezentat aceste simtome dar cand am intrat la liceu, cls a 9 a, si m-am vazut printre atatia colegi noi si plini de muschi, imediat am sarit la skandenberg. E a doua saptamana in care fac skandenberg, si dupa 1-2 runde patesc ce am precizat mai sus. Durerea dureaza cam 20-25 min, apoi dispare treptat.
Cat ma doare mana, pot doar sa scriu. Daca o tin ridicata imi tremura foarte rau, si ma doare.
Stiti cumva de la ce este? nu sunt nici vreun slabanog care sa se forteze prea mult, pentru ca sunt in clasa la mine tipi pe care-i pun repede la skandenberg dar si dupa meciurile cu ei apare durerea aia cumplita.
Plz daca stie cineva ce este sa-mi spuna si miehappy. Daca stiti si vreun tratament sa dispara durerea, as fi bucuros sa audhappy Multumesc anticimathappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cHoCollaTeFllory a răspuns:

Buna! Sincera sa fiu, nu-mi pot da seama de la ce. Probabil in trecut, te-ai lovit.thinking la vreun os, acel os ''s-a dereglat'' urmand alte probleme. Sfatul meu este sa mergi la un doctor. el stie cel mai bine ce este de facut!:* Pupici. Nu este nevoie de funda!big hug baftaaaa.

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| nesuferit a răspuns:

Ai articulatii facute praf. Cauta la farmacii produse pentru regenararea articulatiilor.

| MenInShadow explică (pentru nesuferit):

Scuze, insa si raspunsul tau este eronat, cred. L-am citit, si dupa ce ti-am vazut rasp, m-am dus la un dispensar apropiat, de frica asta, sa nu am ceva cu articulatiile, si doamna doctor mi-a spus ca este ceea ce a zis Chocolla. Nu o sa istorisesc cum s-a intamplat, doar o sa spun ca mi-a cazut un bolovan mare pe umar cand eram eu mic, si de atunci, s-a dereglat osul acela la mana, s-a "julit". Si de atunci, chestia aia a stricat si restul mainii, provocand dureri peste tot, asta mi-a spus doamna doctor.

| cHoCollaTeFllory a răspuns (pentru MenInShadow):

Pai, dragul meuhappy. Stiu cum este, ti-am spus din propria experienta!big grin si eu sunt cu sportulhee hee. Daca vrei sa mai discutam lasa-mi id printr-un mesaj. happy Bye>big grin

| Cosmin86 a răspuns:

Mai faci skandenberg? big grin

| MenInShadow explică (pentru Cosmin86):

Nu, probleme la mana dreapta, un pumn la nervi strica multe.

| Cosmin86 a răspuns (pentru MenInShadow):

Ok, eu am inceput sa practic competitional, de-aia intrebam happy