| anonim_4396 a întrebat:

Azi la scoala am facut skandenberg cu vreo 5 baieti..si m-am fortat foarte tare,de atunci ma doare ingrozitor bicepsul de la mana dreapta, si nici numai pot ridica o sacosa de durere.Ce pot face sa ameliorez durerea?

5 răspunsuri:
| gab0ru a răspuns:

Nu ai ce face. Ai fortat muschiul sau cel mai grav ai o ruptura musculara dar nu cred. Stai linistit si odihnestete.

| Simion_Fernando_1996 a răspuns:

E o febra musculara. 2-3 zile ferestete de activitati grele, si relaxeaza-te. Bafta!

| timon98 a răspuns:

Ai facut febra musculara stai linistit o sa te doara vreo 3-4 zile

| anonimg a răspuns (pentru timon98):

La fel zic si eu.
Romalius, data viitoare nu mai face skandenberg.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonimg):

Sau daca face, macar sa invete sa faca corect.

Ca majoritatea incepatorilor trag pe cot sau pe tendoane si normal ca apoi au dureri de nu mai pot.

SKandenberg-ul se face din spate ( e miscare de ramat ).