| anonim_4396 a întrebat:

FUNDAAA!
Cum scap de punctele negre si de cele albe, intr-un mod NATURAL, ACASA?
P.S.: fara scrub cu malai.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| LanaDelRayFan a răspuns:

Hei mie dermatologul din Constanta :d mi-a recomandat crema brevoxyl, dar daca tu vrei naturale, fierbe putina apa intr-un bol si expune-ti acolo fata la aburi. Pune-ti un prosop pe cap.Atunci pori se deschis si iti iei punctele negre si (albe cred) cu mana.
Dar iti mai recomand si sapunul cu sulf(mi-ai dat funda cand ti-am raspuns ca cu sapunul de sulf iti vor trece cosurile)si mersi mult big hug

Succes Vitamino!happy

| Senyorul a răspuns:

Poti folosi :
spirt cu o bucata de fata
spray
sau o crema Brevoxyl la 23, 55 lei e foarte buna

| Youkillme a răspuns:

Incearca sa-ti faci o masca din miere cu orice tip de nuca... mierea hidrateaza, iar bucatelile de nuci iti vor sterge porii!

| Flower02 a răspuns:

Le ai pe fata, sau unde?
Daca sunt pe fata, spala-te cat mai des, mai ales dimineata, si da cu spirt. Ar trebui sa le reduca si, treptat, sa le elimine.

| dayana007 a răspuns:

Fata a zis natural deci fara creme si alte nebunii ca nu toata lumea isi permite
deci daca esti antimalai (eu asta folosesc) am auzit o vecina care e cam ca tine si se spala cu zat de cafea... nu am folosit dar am inteles ca da un luci aparte tenului, plus ca te scapa(temporar) de impuritati