| Sportacus123 a întrebat:

Gândurile de moarte dispar de la sine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

O vizită la biserica adventistă de ziua a șaptea ți-ar face mult bine.

| gabicoo a răspuns:

Da! Odată cu răposatul! Ce zici? Te bagi?

| ioana748 a răspuns:

Cu totii murim într o zi.
Nu stiu daca te incalzeste asta cu ceva.
Asa ca nu trai gandindu te la moarte sau viata ci doar incercand sa faci cat mai multe lucruri care iti aduc o stare de bine.
Si incearca sa spui rugaciunea inimii, o sa ti fie de folos.
Moartea nu este ceva inspaimantator, este o continuare a calatoriei.
Pana atunci bucura te de traseul pe aceasta planeta.

| LisaJulie a răspuns:

Dacă nu încerci sa îți găsești alte ocupații normal ca nu dispar

| Mindfulness a răspuns:

Daca ai depresie nu prea, și eu am și nu îmi trec gândurile, dar mi-au trecut când luam antidepresive, nu mai aveam gânduri dark.

| Alexalex1000 a răspuns:

Fai o rugăciune seara și spune : doamne ia-mi gândurile negre, sănătate. ce mai spui tu, am avut și eu de la singurătate sau depresie și acum numai stau singur și numai am gânduri de-astea, când vezi că ai gânduri de-astea ascultă niste muzica, joaca te ceva. Eu sincer m-am rugat la Dumnezeu și n-am mai avut după, acum nu știu dacă de la rugăciune sau că n-am mai stat singur

| Mariana1982 a răspuns:

Probabil ai o mica depresie. Gandeste-te la ce a cauzat acea depresie, de ce esti trist/suparat.

De obicei nu e ceva foarte grav, rezolvi acea cauza si apoi dispar si aceste ganduri neplacute.

Incearca sa iesi cu prietenii sa faceti ceva activitati faine impreuna si o sa fie mai bine.

E ok. Nu te consuma happy succes