| anonim_4396 a întrebat:

Cosurile albe (pline de sebum) dispar de la sine, sau doar prin stoarcere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Îti recomand sa mergi la o farmacie sau plafar si sa ceri ''lichid sfant cu care te dai pe fata si scapi de astfel de neplaceri.

| MihaiA a răspuns:

Pana la urma or sa se sparga singure daca nu le spargi tu happy

| Gexu a răspuns:

Eu le-am stors dar doar pe cele albe.si nu am avut neplaceri pana acum.nu suport sa ma vad un cos alb imflamat big grin acum trebuie sa scap de cele negre cu zineryt happy

Răspuns utilizator avertizat
| teodorus a răspuns:

Da, si ajuta daca dai cu niste crema pentru cosuri. Stiu e una buna de la nivea in tub albastru... arata ca un strugurel!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am o sugestie happy

Incalzeste niste apa intr-o oala, pana vezi ca incepe sa fiarba. Apoi ia-o deoparte si stai aplecat/a deasupra ei, cu un prosop pe cap aproximativ 15 minute. Apoi stoarce-ti cosurile, cu degetele aratatoare infasurate in servetele antibacteriene(umede). Stoarce bine bine, chiar daca te doare un pic. Apoi incearca o masca din argila si suc de rosii(sau de caise). Ar trebui s-a cam aiba efect.

Oricum, cosurile nu dispar "de la sine"...happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Nicu una, nici alta.
Mergi la cosmetică pentru o îngrijire a tenului.
Se pentrează pielea cu un ac steril, apoi se îndepărtează acel punct de grăsime total inestetic.
Pa, pa.

| lilly_1731 a răspuns:

Prin stoarcere. cel putin eu asa procedez