| SecretKiss a întrebat:

Haideti sa facem impreuna un experiment! Luam un magnet maricel si il infasuram in: pagini de ziar, folie de aluminiu si burete subtire. Apoi apropiem alt magnet de magnetul infasurat. Blocheaza paginile de ziar, folie de aluminiu si buretele subtire forta magnetica dintre cei doi magneti? De ce? Argumentati rational. Cel mai compex si elaborat raspuns primeste funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MineIsLikeABridge a răspuns:

Depinde de magnet, de unde ai experimentul acesta?, exita magneti originali din piatra magnetica care nu isi pierde magnetismul si nu conteaza cu cel acoperi ca tot atrage si cel care ii fier magnetizat ala ii rahat aste este cea mai stintifica explicatie crede-ma sau crezi ce doresti

1 răspuns:
| generic a răspuns:

Ia hai sa nu ne mai facem temele pe TPU.Rusine administratorilor, era vorba sa nu ne facem temele pe TPU.Recunosc,si eu am vrut o data sa ma ajute cineva si intrebarea nu mi-a fost acceptata.Nu inteleg, de ce unora li se aproba intrebarile cu temele de la scoala?