| SecretKiss a întrebat:

Haideti sa facem impreuna un experiment! Luam un magnet maricel si il infasuram in: pagini de ziar, folie de aluminiu si burete subtire. Apoi apropiem alt magnet de magnetul infasurat. Blocheaza paginile de ziar, folie de aluminiu si buretele subtire forta magnetica dintre cei doi magneti? De ce? Argumentati rational. Cel mai compex si elaborat raspuns primeste funda!

Răspuns Câştigător
| Daniel123 a răspuns:

Paginile de ziar nu blocheaza undele magnetice, insa folia de aluminiu nu pote fi penetrata deci razele nu o sa se propage astfel ca magneti nu se v-or atrage. Daca nu ar fi folia de aluminiu magneti s-ar atrage!

2 răspunsuri:
| Khanikua a răspuns:

Hai ca iti zic eubatting eyelashes

da tu nu sti sa iti faci sg tema?

| VladSilviu a răspuns:

Daca stii raspunsu la intrebarea. noi de pamantu are gravitatie, stii si raspunsu la intrebarea tawinking