| Vickzye a întrebat:

Hallo! ...Imi puteti spune va rog ce as putea face sa opresc caderea parului in timp cat mai scurt?big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Dana211 a răspuns:

Poti folosi gingseng fiole care se gaseste la farmaciile naturiste. Dupa spalare te dai la radacina parului cu el si lasi parul sa se usuce. E foarte bun si scapi si repede de caderea parului

| dorykutza a răspuns:

Hristos a inviat!
Si mie mi-a cazut parul ( ff mult- odata-).
Poti incerca la farmacia naturista. Mie mi-a dat un sampon din plante si o masca de par care chiar m-au ajutat. Ti-as mai sugera sa te duci si la medicul de familie ca sa vada daca nu ai lipsa de vitamine, si asta poate fii o cauza (la mine asa a fost -eram anemica-)
Succes si Paste fericit!

| Vickzye explică (pentru dorykutza):

Paste fericit si voua mersi mUlt!