| Iustiina a întrebat:

Hay TPU, azi mi-am cumparat o cutie de augumentin si in cutie erau pastilele si un pliculet pe care scria do not eat. pe prospect nu scrie la ce se foloseste sau ce e. deci? poate siti voi. deci stiti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alice a răspuns:

Este un praf ce absoarbe umiditatea din pachet. acel pliculet. Deci trebuie sa-l arunci. Cum gasesti si la pantofi pliculetul ala de umiditate asa e si aici :*

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este un praf sicativ, care retine apa ca sa nu se umezeasca pastilele.

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Tzau
Pliculetul ala nu e de folosit scrie si pe pliculet-Do not eat!(Nu il manca).