| d3utzsa a întrebat:

Heeeyy! voi cum va ingrasatii? eu oricat as manca si oricate vitamine as lua nu asimilez deloc grasimecrying(ce pot sa fac si eu sa ma ingras? am 1.63 si 43 de kgcryingsi 19ani jmsad vreau si eu ktv sfaturii cum as putea sa ma ingras

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| peticel20 a răspuns:

Hey,nu dispera. Am 25 de ani, 1. 69cm si 47 de kg. Same problem here laughing Mananc orice, oricat si nu ma ingras. N-ai ce face, daca ai fost la doctor si ai toate analizele ok, aia e, ai arderile rapide... si eu tot incerc, am luat saci de vitamine, peste vitamine cu alte vitamine si ...the same shit.Multe si-ar dori sa fie asa, ca noi si noi ne plangem. Daca esti sanatoasa zi merci ca te incape orice si iti gasesti de oriunde haine.happy peace.

| Cosmin86 a răspuns (pentru peticel20):

Nu inteleg, cu ce te ajuta "saci" de vitamine? de cand ingrasa vitaminele?

| peticel20 a răspuns (pentru Cosmin86):

Teoretic te ajuta cu pofta de mancare sa fie mai excesiva

| Cosmin86 a răspuns (pentru peticel20):

Nu chiar, astea sunt mituri. Daca vrei sa cresti in greutate iei un weight gainer, nu vitamine.

| peticel20 a răspuns (pentru Cosmin86):

Cred ca tu nu ai luat ce vitamine trebuia laughing Serios acum, nu sunt mituri, doar ca unele iti provoaca pofta de mancare, altele nu.Depinde si de organism evident.Si e diferit de la persoana la persoana.Ce iei tu poate la mine nu are efect si invers. Cert e ca atata vreme cat nu exista o problema de sanatate, totul este in regula si aia e happyEu personal mananc atat de mult incat mi-am ingrasat prietenul 10 kg in jumatate de an (el incercand sa manance cat si de cate ori mananc eu pe zi), iar eu n-am pus nici un gram.O fii bine, o fii rau?laughing)Asta e metabolismul si arderile rapide

| Cosmin86 a răspuns (pentru peticel20):

Citeste aici :
http://www.cristianmargarit.ro/......le-ingrasa

Iti explica despre vitamine.

| peticel20 a răspuns (pentru Cosmin86):

Multumesc frumos de link, insa te adancesti prea mult intr-un subiect care, sa fiu sincera, nu ma intereseaza. Am specificat ca am luat, nu ca iau si oricum eram mai mult obligata de familie cand eram mica. Nu ma intereseaza ce sunt vitaminele si daca ingrasa sau nu. Cred ca te-ai bagat intr-un subiect fara sa intelegi despre ce era vorba. Eu zic sa citesti intrebarea fetei si daca ai sa-i dai vreun sfat... well ok, daca nu, las-o balta ca nu gasesc nici un motiv in a-ti argumenta pro si contra la vitamine sau sa ma justific de ce ma/nu ma ingras.Rezuma-te la a raspunde la intrebare ca toti ceilalti si get over it! Peace!

| Cosmin86 a răspuns (pentru peticel20):

Am dat un sfat : weight gainer happy

10 răspunsuri:
| William a răspuns:

Mananca mancare fast-food, dormi cat mai mult si nu face sport deloc. Peste cateva saptamani o sa ne intrebi cum poti sa slabesti.

| st3amgam3r a răspuns:

Metabolismul tau este scazut.Nu poti face prea multe in cazul asta

| AndreaBianca a răspuns:

Pai mananca dulciuri