| Sara2 a întrebat:

M-am ingrasat in ultimul timp 7 kg (de la 58 la 65) imi urasc corpul, am facut burta, colacei in parti si mi s-au ingrosat picioarele in partea de sus, recunosc am mancat foarte mult fast food si seara numai sosuri dulciuri si sucuri acidulate, am 1.71 inaltime si 65 kg in prezent, ce sfaturi imi dati ca sa dau jos cele 7 kg ca eram multumita la 58, nu ma pot abtine, pe zi ce trece imi vine sa mananc tot mai mult, si doar nesanatos, am incercat azi cu fructe si mi-e scarba, eu de abia mananc un fruct in silaodata la 3 luni, cum m-as putea motiva singura sa slabesc? stiu ca daca as renunta la mancarurile preferate as slabi dar imi este foarte greu

7 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Daca nu renunti la acela mancaruri " care iti plac" nu o sa slabesti. Stiu ca este greu, dar daca nu ai ambitie nu o sa reusesti.

| EaEmma a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa consulti un nutritionist....si sunt sigura ca te va ajuta sa slabesti

| Ruxy5 a răspuns:

Mananca ce iti place, dar nu face exces si fa mult sport. Eu am slabit 4 kg in 2 saptamani, facand zumba. Incearca si tu! Mult noroc!

| Marus91 a răspuns:

Sportul este cel mai indicat

| Marus91 a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu mai mananci de la fast food
cumpara-ti o bicicleta de camera si fa zilnic 30-60 minute miscare

| assi a răspuns:

Te poti automotiva uitandu-te des in oglinda si concertrandute asupra defectelor pe care le-ai dobandit..gandeste-te ca traim intr-o lume dura care cauta perfectiune...

| Laura9977 a răspuns:

-Ia bicicleta pana la magazin, scoala, prin parc etc.
-Manaca de 3 ori pe zi, in portii moderate, cu un fruct intre mese daca ai pofta de mancare.
-Bea apa foarte multa(DAR APA), fiindca ajuta cu foamea.
-Fa dus cu apa foarte calda ca sa transpiri, si freaca-ti pielea cu un burete sau manuse dur/a pentru exfoliere.
-Nu manca fast-food, chipsuri sau alte chimicale.
-Iesi des afara la primbari. In loc sa iei autobuzul in statie, mergi pe jos 1-2 statii zilnic daca nu poti parcurge distanta intreaga cu bicicleta.
-Pune o melodie ca fundal si danseaza in fata oglinzii cu miscari vioaie :)
-Fii puternica si spune: nu, nu!
http://www.youtube.com/watch?v=mf3pW5AzOlk