| RaluciitaXd a întrebat:

._. Heei, TPU! happy am 1.70 si 60 kg, da mi-e rusine sa merg la strand. ca am putina grasime pe abdomen, putina! laughing si, un pic de celulita pe picioare :-s dati-mi un sfat! o sa se rada cineva de mine? nu ca as fi grasa, grasa. arat ok :d alerg in fiecare zi, si am slabit putin, ca am avut 63 kg, si intr-o sapt am slabit 3 kg. da nu stiu._. eu ma vad grasa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne!straight face De ce sa rada de tine? :o
Obezele acelea carora le curg suncile pe marginea piscinelor se simt atat de mandre de ele si defileaza de parca ar fi fotomodele...nu se mai simt grase si nu le mai e rusine sa mearga la strand.
Stai linistita, nu o sa rada nimeni de tine pentru ca NU ARE DE CE!

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Du-te tu la strand, cand o sa vezi ce "sunci" stau pe acolo la soare... numai sa ai grija sa nu-ti fie rusine ca tu ai arata ca grisinele (adica cand te compari cu suncile).
P.S. Du-te sa te bucuri de apa, de soare, muzica si celelalte distractii, si nu te mai gandi la altceva, ca nu te-a cere nimeni de nevasta acolo.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi să mergi LINIŞTITĂ la ştrand că NU va râde nimeni de tine : NU eşti prea grasă ( doar ţi se pare )!

Vorba lui @Zenithf : "sa vezi ce "sunci" stau pe acolo la soare" şi te vei convinge că NU eşti grasă!

Distracţie plăcută şi toate cele bune.

| Dєєa a răspuns:

Nu eu nu rad de tine.
Abdomene + alergat in parc si sa numai mananci chipsuri, snacksuri, fast-food.Sa ti o dieta echilibrata.Bafta si spor la slabit

Funda, te rooog? big grin

| Paix a răspuns:

Surioara multi se confrunta cu asta si solutia este saritu corzi, dar nu cu numarat lent rar de joaca ci rapid cat rapid repede intins ca sa transpiri sa simti ca arzi al fata corpt tot, sti cum te face silueta? Perfect! Dar asta inseamna si sa tragi dar si sa lasi din fast food etc ce spun si ceilalti amici. Multumesc.

| RaluciitaXd explică:

Va multumesc pentru sfaturi, am sa tin cont