| evelin_1888 a întrebat:

dau fundita.cum as putea sa am picioare putin mai subtiri...as vrea in special sa am partea de sus a piciorului mai subtire(coapsele)? alerg, merg cu rolele, fac pilates in fiecare zi...
nu sunt foarte grasa am 1.70, 53 kg si 13 ani
pls ajutati-ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| Ramooon a răspuns:

In primul rand la kg tale corelate cu inaltimea este ok, in al doilea rand ai 13 ani, corpul tau trece prin milioane de schimbari si asa o sa tot faca, asa ca tot ce trebuie sa faci acum e sa ai un regim alimentar sanatos si cateva exercitii. Nimic nu este bun in exces. Acceptate asa cum esti, fetele anorexice numai sunt la moda. Si nu uita o alimentatie corecta este la fel de importanta ca sportul. Rolele lucreaza mai mult la partea de jos...

| Clever a răspuns:

M'ai cresti putin si o sa te ajut eu sa le ai asa cum iti dorestsmugbig grin

| ella_4732 a răspuns:

Nu te baga la prea mult sport...nu o sa fci decat sa iti cresti masa musculara si sa arati mai voluminoasa, incearca sa mananci cat mai usor si mai multe mese pe zi reduse cantitativ; te-ar ajuta si geluri anticelulita cu efect termic! multa bafta!