| Hrom_Emilia_1998 a întrebat:

Heei TPU! Pe frunte,de la cosuri,mi-au ramas pete, care se vad urat. Ce pot sa fac ca sa dispara?
Dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Depinde de ten! Dar ungete cu zeama de la usturoi(catei) seara(si suporta pana a doua zi mirosul). Daca vezi vizibil o atenuare repeta tratamentul(felii subtiri sau freaca cu catelul de usturoi in zonele afectate)

| Loker a răspuns:

Du-te la farmacie si intreaba o farmacista, si intre timp poti da cu fond de ten. FUNDA?

| Kitybush a răspuns:

Poti folosi o masca de fata pe care sa o faci tu din miere de albine si lamaie.
Mai poti folosi si masti exfoliante.

| SashaSiAtat a răspuns:

Incearca sa te bronzezi pe fata.
Petele trec in timp de la sine, asadar cand bronzul va disparea la sfarsitul verii, vor disparea si petele.
La mine functioneaza. happy
Sau a doua varianta este... Daca dispui de un buget mai mare sa mergi la cosmetica si sa iti faci un tratament acolo. Asa e sigur si tratamentul nu va fi pe ghicite.

| creepybicie a răspuns:

Probabil de la cosuri, e varsta(poza de profil). Stai linistita, vor trece. Daca vrei sa le maschezi eu zic sa nu iti incarci tenul cu fond de ten, ci sa te speli in fiecare seara cu sapun pe fata si la culcare sa iti dai cu alifie cu propolis pe pete, dar nu uita sa te speli dimineata ziua urmatoare. Nu pune mana pe fata! Majoritatea petelor si cosurilor sunt produse de microbii de pe maini. Sper ca te-am ajutat.