| AlexRnqk a întrebat:

Hei am 12 si fumez cam de 1-2ani eu fumez mai rar cam 1-2 țigări pe zi sau in2 zilie.1.Am prieteni multi care fumează cam de o data cu mine 2.Simnt o plăcere si nu vreau sa ma las.3 Am învățat singur sa fumez si nu.mai pot lăsa dar nu prea am încercat sa ma las. spunetimi ma las sau nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bianca777 a răspuns:

Eu zic sa te lasi pentru ca mai incolo iti va parea rau pentru ceea ce ai facut deoarece pot aparea compliactii dar este alegerea ta si eu am 12 dar nu fumez. Sanatate!

4 răspunsuri:
| Staind a răspuns:

Sa te lasi, mai domnu'.
Te apuci mai incolo daca chiar vrei.

| MistretulPufos a răspuns:

Bine boss, sa nu te lasi, dar mai bine te apucai la 8 ani

| buffa a răspuns:

Lasa-l prietene, lasa-l, te rog eu mult.

| Cazacu420 a răspuns:

Gandeste-te ca e nociv, si de fiecare data cand ai chef sa fumezi pune banii de-o parte